Wpisy z Sierpień, 2014

Bohater „Skazanego na śmierć”

Bohater Lincoln Burrows to główny bohater amerykańskiego serialu „Prison Break”. Został wtrącony do więzienia w Fox River i skazany na śmierć przez krzesło elektryczne, za zabójstwo brata wiceprezydent – Terrenca Stadmana. Jak się potem okazuje Linc jest niewinny. Ma on syna LJ-a. Miał romans z Veronicą Donovan, która próbowała znaleźć dowody świadczące o niewinności ukochanego. Na pomoc Burrowsowi przyszedł jego brat – Michael. Wydawało się, że nie ma szans wyciągnąć Lincolna z więzienia. Scofield jednak nie dał za wygraną i razem z bratem i innymi więźniami uciekli z zakładu karnego. Burrows został wrobiony w zabójstwo przez Firmę, z którą kiedyś współpracował ojciec Linca. Są oni bardzo niebezpieczni i konsekwentni w działaniach. W pierwszym sezonie Linc stara się pomóc bratu w przygotowaniach do ucieczki. Razem pracują w ekipie remontowej, by mogli się spotkać. W drugiej części serialu Burrows stara się uwolnić syna z rąk policji. Okazuje się, że LJ też został wrobiony przez Firmę w morderstwo.

John Abruzzi

John Abruzzi Więzień ma żonę Marry, córkę Nicolę oraz synka. John Abruzzi został skazany na 120 lat pozbawienia wolności z czego w Fox River spędził już 5. Był szefem mafii. Zabił dwoje ludzi i innych nakłaniał do morderstwa. Jego mokrą robotę zauważył Otto Fibonacci. To przez niego John trafił do zakładu karnego. Chciał z pomocą przyjaciela zabić świadka koronnego. Oboje jednak nie znali jego miejsca pobytu. Michael postanowił to wykorzystać. Scofield wciągnął do swojego planu ucieczki Abruzziego. John miał załatwić samolot niedaleko więzienia, za co Michael miał mu wydać Fibonacciego. Z początku szef mafii nie chciał się na to zgodzić i torturował Michaela. John był szefem grupy robotniczej. Miał tę funkcję, ponieważ płacił Bellicowi i innym strażnikom. Kiedy Abruzzi z innymi więźniami uciekł z Fox River postanowił dopaść Ottona. Michael jednak nie podał mu adresu świadka koronnego. John otrzymał fałszywą informację i zginął z rąk policji. Rolę Johna Abruzziego kreował szwedzki aktor Peter Stormare.

Przyjaciele królika Bugsa

Przyjaciele królika Bugsa Wśród najsłynniejszych animowanych bohaterów nie sposób pominąć autora słynnego powiedzonka „Co jest doktorku?” – czyli oczywiście królika Bugsa. Królik Bugs to sztandarowy bohater kreskówkowych historyjek z wytwórni filmowej Warner Bros. On i jego przyjaciele są bohaterami filmików nazwanych sympatycznie „Looney Toons”. Królik Bugs to najprawdopodobniej największy luzak wśród kreskówkowych bohaterów – zawsze beztroski, szydzący sobie ze wszelkich niebezpieczeństw i konwenansów. Jego całkowitym przeciwieństwem jest polujący na niego często myśliwy Elmur Fodd, a także zrzędliwy megaloman Kaczor Duffy. Wyjątkową sympatię dzieci budzi zawsze Diabeł Tasmański Taz, który choć potrafi w mgnieniu oka zdewastować całą okolicę, jest mimo wszystko bardzo poczciwy. Znajomymi Królika Bugsa są również kot Sylwester oraz kanarek Tweetie, który ilekroć zobaczy Sylwestra, woła dziecięcym głosem „chyba widziałem kotecka!”. Wszyscy razem wystąpili w filmie „Kosmiczny mecz”, w którym pomagali wygrać mecz koszykówki samemu Michaelowi Jordanowi.

Przyjaciele Myszki Miki

Przyjaciele Myszki Miki Omawiając bohaterów animowanych historyjek zbrodnią byłoby pominąć prawdopodobnie najsłynniejszego animowanego bohatera – Myszkę Miki. Myszka Miki, a także jej przyjaciele, pochodzi oczywiście ze studia animacji Walta Disney’a. Myszka Miki to wbrew swojej żeńsko brzmiącej po polsku nazwie samczyk. Jego ukochaną jest Mimi – myszka, za którą nie tylko on szaleje. Do przyjaciół Myszki Miki należą tak sławni bohaterowie kreskówkowi jak choćby Kaczor Donald (a także jego siostrzeńcy Hyzio, Dyzio i Zyzio oraz wujek Sknerus), a także najsłynniejszy kreskówkowy pies, czyli pies Pluto, oraz Goofie – w przeciwieństwie do człapiącego na czterech łapach Pluto, Goofie chodzi jednak na dwóch nogach. Myszka Miki jest również gospodarzem słynnego Disneylandu, czyli najpopularniejszego parku dziecięcych rozrywek w Stanach Zjednoczonych, znajdującego się w Kaliforni. W studio animatorskim Walta Disney’a powstały również inne popularne kreskówkowe postaci. Należy do nich między innymi jelonek Bambi, a także latający słonik Dumbo.

Anusiak

Anusiak Anusiak, nazywany złośliwie Odbyciakiem, jest synem znanego polityka. Jego ojciec działa w partii zajmującej się ochroną rolników, a Anusiak chce brać przykład z rodziciela. Jego ambicją jest stworzenie najpotężniejszego związku zawodowego na świecie, którego będzie szefem. Anusiak ubiera się w kraciasty sweter beżowe spodnie. Jest najtęższy z czwórki głównych bohaterów, a także najmniej wychowany i inteligentny. Ciągle pociąga nosem, ponieważ cierpi na alergię, tak jak jego mama. Po operacji nosa nie brzmiał kompletnie jak Anusiak, jednak dzięki czesiowemu uderzeniu jego cecha charakterystyczna powróciła. Bywa uparty. Na początku serialu nie lubił się z Konieczkiem, Czesiem i Maślaną, i bardzo im dokuczał. Zmieniło się to jednak i teraz są oni najlepszymi przyjaciółmi. Ukochaną zabawką Anusiaka jest pluszowy królik o imieniu Przytulasek. Przytulasek ma różowe futerko, i jest najsłodszym oraz najbardziej miłym misiem na świecie. Przekliniak, miś Czesia, nienawidzi Przytulaska i uważa go za niezwykle irytującego.