Wpisy z Wrzesień, 2014

Miłość w serialu

Miłość w serialu Sara jest lekarką w więzieniu Fox River w Illinois. Jej matka nie żyje, a ojciec jest gubernatorem. Przed dwoma laty Tancredi uczęszczała na odwyk i terapię. Była bowiem narkomanką. Postanowiła skończyć z prochami, ponieważ naćpana była świadkiem tragicznego wypadku. Na ulicy leżał potrącony człowiek, a ona nie umiała mu pomóc, mimo że była lekarzem. Pracę w zakładzie karnym załatwił jej strażnik więzienny – Brad Bellic. Zakochała się w Michaelu. Wiedziała, że jest on innym więźniem niż wszyscy. To Scofield uratował Sarę przed napalonymi więźniami, kiedy w Fox River wybuchło powstanie. To dzięki niej Scofield i Burrows z innymi więźniami uciekli z Fox River. Sara wiedziała, że Lincoln jest niewinny, dlatego postanowiła pomóc. Zostawił otwarte drzwi w Sali medycznej. Tamtędy uciekli zbiegowie. Firma zaczęła ścigać Sarę. Zabili jej ojca i to samo chcieli zrobić Tancredi. Miała ona bowiem od taty klucz do szafki w jednym z klubów, w której była płyta z nagraniem rozmowy wiceprezydent Caroline Reynolds z bratem Terrensem Stedmanem.

Miś Przekliniak

Miś Przekliniak Miś Przekliniak to pluszowy przyjaciel Czesia. Mieszka z nim na cmentarzu i jest cały połatany oraz bardzo poniszczony. Czesio kocha go jednak całym sercem, mimo że czasem zdarza mu się o nim zapominać. W odróżnieniu od swego właściciela, Miś Przekliniak jest straszliwie wulgarny. Cały czas przeklina, zwłaszcza, gdy ktoś go zdenerwuje. W jednym z odcinków bohaterowie wyruszają na jego poszukiwania po tym, jak zostaje porwany przez żula, na szczęście Czesio znajduje go na śmietnisku. W innym Przekliniak czuje się odrzucony, gdy Czesio postanawia zostać dorosłym i uznaje, że nie potrzebna mu maskotka. Dzięki Przekliniakowi Anusiak, Maślana, Konieczko i Czesio ratują się przed śmiercią, bo miś nawiązuje kontakt z samym Bogiem i cofa czas. Gdy w szkole organizowane są jasełka, miś Przekliniak wciela się w nich w rolę Dzieciątka, jednak nawet podczas takiej chwili nie potrafi zachować się przyzwoicie. Na nerwy działa mu przesłodzony i straszliwie miły pluszak należący do Anusiaka, Przytulasek. Przekliniak pogardliwie nazywa różową maskotkę „pedałem”.

Theodore Bagwell

Theodore Bagwell Theodore Bagwell ma ksywę T-Bag. To najniebezpieczniejszych spośród ośmiu zbiegów. Jest nieobliczalny i zdolny do najokrutniejszego czynu. Został skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Przyczyną tak wysokiej kary było sześć aktów pedofilii, gwałty oraz dwa zabójstwa. W Fox River miał władzę. Wybierał sobie osoby i stawał się ich królem. Tak samo chciał postąpić z Michaelem. Scofield jednak nie dał się. Na początku sprawiał problemy w ucieczce. Zabrał Michaelowi śrubę, która była potrzebna do odkręcenia ubikacji w celi. Jak się jednak dowiedział o ucieczce starał się pomagać Scofieldowi. Bracia i inni więźniowie, którzy wiedzieli o ucieczce nie chcieli współpracować z T-Bagiem. Bagwell jednak szantażował drużynę, że powie o dziurze w celi Michaela strażnikom. T-Bag po ucieczce stał się właścicielem pięciu milionów, które ukrył Westmoreland. Postanowił wrócić do kobietą, którą kocha. Jednak okazuje się, że to przez nią Bagwell wylądował w Fox River. Odtwórcą roli Theodora jest Robert Knepper.

Gamera

Gamera Gamera jest jednym z najbardziej wymyślnych gigantów filmowych, jakie powstały. Jeżeli nie widzieliście, jak wygląda ten stwór, oto krótki opis – ogromny żółw z kłami niczym u wielkiego dzika. Mało tego, że jest tak zwinny, iż potrafi wywijać salta na specjalnie zamieszczonej rurze oraz strzelać tęczą. Prócz tego nie ma problemów w lataniu. W jaki sposób? To proste – chowa tylne nogi i używa zamiast nich silników, które ma gdzieś tam zamontowane. W Polsce Gamera nie był zbyt znanym i cenionym stworem, ale w Ameryce dorobił się on prawdziwej legendy. Wystąpił w sumie w dwunastu filmach pełnometrażowych, w których niemalże skopiowano koncept filmów z Godzillą w roli głównej. Gamera był i dobrym, i złym potworem – czasami atakował niewinną społeczność, równając miasta z powierzchnią ziemi, ale czasami walczył także z innymi, groźniejszymi potworami, które chciały zapanować na świecie. Co ciekawe, każdy z nich był tak wymyślny i wycudowany, że niekiedy naprawdę trudno było je opisać. Nawet nazwy postanowiono nadać im takie, by były trudne do wymówienia – z podobnej sławy (nadawania stworom dziwaczne imiona) słynął pisarz horrorów Howard Phillip Lovecraft. Gamera uchodził w Stanach Zjednoczonych za kogoś tak wielkiego formatu niczym Godzilla w Japonii.

Muminki

Muminki Co robią Muminki? Na to pytanie odpowie w mig każde polskie dziecko. Usłyszymy od niego zatem, że „Muminki się cieszą radością i życiem”, dalej zaś, „i tym, że im słonko bieleje o świcie”. Muminki to oczywiście bohaterowie serii książeczek dla dzieci fińskiej pisarki Tove Jansson, w wersji animowanej zaś są bohaterami japońskiej kreskówki. W samej Norwegii zresztą faktycznie istnieje miejsce zwane Doliną Muminków – wyjątkowo popularne wśród turystów nie tylko ze względu na swoją nazwę, ale również z powodu swojego niepowtarzalnego uroku. W chatce Muminków mieszkają oczywiście Mama i Tata Muminek, a także sam Muminek i jego przyjaciółka – Panna Migotka. Tak, ta sama, która w myśl popularnego wierszyka „zabiła kotka”. Muminki mają oczywiście grono przyjaciół. Należy do nich między innymi Mała Mi – dość krzykliwa i awanturna dziewczynka, a także mądry i zaradny Włóczykij oraz ogrodnik Paszczak. W lesie mieszka zaś posępna Buka, która sieje postrach w całej Dolinie Muminków, jednak w rzeczywistości jest bardzo nieszczęśliwa.