Wpisy z kategorii 'Bohaterowie'

Davida Apolskisa

Davida Apolskisa David ma ksywkę Tweener. Do Fox River został skazany na 5 lat więzienia. Tak wyrok otrzymał za kradzież na większą skalę. Chciał ukraść specjalne karty, które potem sprzedałby i trochę zarobił. Okazało się jednak, że wśród nich była unikatowa karta warta mnóstwo pieniędzy. Apolskis chciał się zaprzyjaźnić z Michaelem. Scofield jednak nie chciał się z nim zadawać. Zmienił zdanie, kiedy dowiedział się, że David ma złotą rączkę. Potrafi wszystko zabrać tak, by nikt tego nie zauważył. Michael poprosił chłopaka, aby ukradł zegarek z ręki jednego ze strażników. Scofield obiecał, że jeśli to zrobi to postara się go włączyć do ekipy robotniczej. Apolskis wykonał zadanie. Kiedy Michael nie dotrzymał słowa, Tweener postanowił donosić Bellickowi o czym rozmawiają bracia. Scofield zdecydował, że pomoże Davidowi i chłopak ucieknie razem z nim. Jednak od razu po opuszczeniu murów Fox River Apolskis musiał odłączyć się od reszty zbiegów. Tweener został zastrzelony przez Mahone – agenta FBI i współpracownika Firmy.

Michael Scofield

Michael Scofield Michael to brat skazanego na śmierć Licolna Burrowsa. Jak się okazuje Scofiel jest żonaty, ale był to ślub umowny. Nika zyskała obywatelstwo, za co musiała potem pomóc zbiegom w ucieczce. Z wykształcenia jest inżynierem, dlatego miał dostęp do wszystkich danych związanych budową więzienia Fox River w Illinois. Stworzył dokładny program ucieczki zarówno z zakładu karnego jak i poza nim. Jednak nie wiedział jak go zapamiętać. Postanowił więc wytatuować go na ciele włącznie z planem więzienia. Michael wszystkie zapiski spalił, dysk twardy wyrzucił i napadł na bank z bronią w ręku za co dostał wyrok pięciu lat pozbawienia wolności. W pierwszym sezonie Scofieldowi z pomącą kolegi z celi – Sucre, udaje się przebić ścianę komórki. W tym czasie zakochuje się w lekarce – Sarze Tancredi. Jak się okazuje staje się ona częścią planu. W drugim sezonie ukazana jest dalsza ucieczka Michaela, Licolna i sześciu innych zbiegów tym razem poza Fox River. W ostatnim odcinku tej części serialu Scofield ponownie trafia za kratki.

„Kill Bill” – reż. Quentin Tarantino

Beatrix postanawia porzucić aktualną profesję płatnej morderczyni. Ucieka w tajemnicy przed Billem, mężem, by zapewnić nadchodzącemu dziecki normalne życie. Bill odnajduje ją na ślubie w El Paso z sprzedawcą płyt muzycznych. Przy pomocy Plutonu Śmiercionośnych Żmij robi rozwałkę na ślubie, mordując wszystkich. 4 lata później Beatrix budzi się ze śpiączki, po poronieniu, żądna krwawej zemsty. Odzyskuje sprawność fizyczną i robi listę osób, które pragnie zabić. Pierwszą jest aktualna szefowa Yakuzy. Po odpowiednich przygotowaniach – wykucie odpowiedniego do tego celu miecza, miesięczny trening – zjawia się w jej barze, gdzie wszczyna bitwę z oddziałem kilkudziesięciu mężczyzn. Zabija wszystkich, stacza bitwę z szefową mafii, ocierając się o śmierć, ale wygrywa. Następną jest kurka domowa, z którą nie ma żadnych problemów. Zostawia przy życiu jedną sprawczynię, by osobiście powiedziała Billowi, co zamierza z nim zrobić, kiedy go dopadnie. Nie wie jednak, że jej córka nadal żyje

Andżelika i Zajkowski

Andżelika i Zajkowski Andżelika i Zajkowski to uczniowie z klasy Czesia, Maślany, Konieczki i Anusiaka, których główni bohaterowie nie darzą szczególną sympatią. Andżelika z pochodzenia jest Amerykanką. Jej ojciec jest pastorem, natomiast mama nie pracuje. Wszyscy mówią z silnym akcentem i co chwilę wtrącają angielskie słówka. Jako protestantka buntuje się przeciwko scholi i katolickiemu kościołowi. Czesio nie lubi Andżeliki, ponieważ nie posiada ona wacka (czyli penisa), a pozostali chłopcy nie znoszą jej głupoty, pewności siebie i przekonania o własnej wartości, a także faktu, że jest dziewczyną. Andżela marzy o zostaniu gwiazdą mediów, ewentualnie żoną bogacza, ponieważ nie chce jej się pracować. Zajkowski jest prześladowany przez czwórkę głównych bohaterów. Anusiak nie jeden raz mu przylał, a Czesio przykleił do jego oczu piłeczki ping pongowe. Nie jest akceptowany, ponieważ to kujon podlizujący się nauczycielce. Zakochał się w Andżelice, ona jednak woli przebywać z dogryzającymi jej głównymi bohaterami, czyli Czesiem, Anusiakiem, Maślaną i Konieczką.

Konieczko

Konieczko Konieczko jest ostatnim z czwórki głównych bohaterów „Włatców móch”. To najmądrzejsza i najbardziej inteligentna postać w całym serialu. Jego pasją jest nauka i różne dziwne eksperymenty, przeprowadzane na przykład na Bogu ducha winnych zwierzątkach. Swymi zainteresowaniami doprowadził do śmierci szczura, którego dostał od rodziców w prezencie. Charakterystycznymi cechami Konieczki są grube okulary, niski wzrost i jąkanie się. Ubiera się w brązową koszulę, oraz jaśniejsze krótkie spodenki, podciągnięte pod same pachy. Jego największe marzenie to zostanie przewodniczącym Akademii przyznającej nagrody Nobla, oraz władcą świata po tym, jak stworzy najnowocześniejszą broń masowego rażenia. Jako ateista nie wierzy w szatana i sens przystępowania do Komunii Świętej. Z tego powodu nie dostał rozgrzeszenia od proboszcza podczas spowiedzi przez przyjęciem tego sakramentu. Konieczko jąka się, co wynika z faktu, że szybciej myśli, niż mówi. Jego ukochaną przytulanką jest maskotka o imieniu Pedeciak.