Wpisy z kategorii 'Filmy'

„8 mila” – reż. Curtis Hanson

Rabbit, zafascynowany kulturą hip-hopową, próbuje swoich sił w undergroundowych bitwach na rymy. Pierwsze próby pełzają na niczym. Rabbit wraca przybity do domu, czyli przyczepy, w której żyje z młodą siostrą i wiecznie zapitą matką. Jego przyjaciel namawia go, by nie poddawał się po jednej nieudanej próbie, a mu udaje się stawić pierwsze kroki w zdobyciu ulicznego szacunku. W międzyczasie poznaje dziewczynę, do której zaczyna czuć miętę. W pracy dostaje nadgodziny, o które walczył od dłuższego czasu. Powoli zaczyna odnajdywać się w bagnie, w którym żyje, aż zadziera z miejscowym gangiem, tłukąc jego członka za swoją dziewczynę. Gang robi mu nalot do domu. Rabbit postanawia ponownie stanąć do walki o tytuł króla rymów. Tym razem jest inaczej – on pod wpływem złości czuje się jak ryba w wodzie i jedzie po równo z każdym, kto zamierza z nim walczyć. Jego ostatnie rymy powodują milczenie na sali, a dotychczasowy mistrz nie wie, jak się zachować. Rabbit wygrywa i odchodzi do pracy.

„Planet Terror” – reż. Robert Rodriguez

Do tajnego laboratorium trafia wojsko, które w czasie walki wypuszcza gaz, który zamienia wszystkich wkoło w zombie. Całe miasto zaczyna zamieniać się w paradę krwiożerczych zombie, a pozostali przy normalności ludzie zaczynają z nimi walczyć. W skład drużyny wchodzi miejscowy farmer, kucharz, szeryf ze swoimi policjantami, alfons ze swoimi dziewczynami oraz tancerka go-go. Wszyscy trzymają się razem i nie szczędzą nikogo, kto chodzi podejrzanym krokiem, zabijając bez skrupułów. Trafiają w końcu do bazy wojskowej, gdzie udaje im się odnaleźć antidotum – okazuje się, że oni sami nim są. Zaczyna się walka między nimi a skorumpowanymi żołnierzami, krew leje się gęsto, a tancerka go-go po stracie nogi dostaje w zastępstwie karabin, którym sieka wszystkich stających im na drodze. Gdy już prawie udaje im się zbiec, ginie jej kochanej El Wray, z którym jest w ciąży. Ostatni ocalali kryją się nad morzem, spokojnie mieszkając i pilnując, by nikt im tego spokoju nie zmącił.

„Kill Bill vol.2″ – reż. Quentin Tarantino

Na liście śmiertelnie wściekłej Beatrix zostały trzy osoby – Budd, jednooka Elle Driver i oczywiście Bill. W tej też kolejności zamierza pozabijać to towarzystwo. Najpierw Budd, który prowadzi nudne życie w przyczepie kempingowej. Jednak nie uśpił swojego instynktu mordercy i przygotowuje się do nadejścia Beatrix. Wygrywa pierwsze starcie, strzelając do niej kulami soli z dubeltowy. Nie zabija jej jednak, ale żywcem zakopuje w trumnie na miejskim cmentarzu. Beatrix nie traci głowy, tylko przypomina sobie morderczy trening sprzed laty u Pei Mei, którego technikę zamierza wykorzystać, by wyjść cało z opresji. Udaje jej się. W międzyczasie Elle przyjeżdża do Budda odkupić były miecz Beatrix. Z zazdrości, że to on rozwiązał problem Panny Młodej, zabija go. A tu zjawia się Beatrix i po efektownej walce wyrywa jej drugie oko, pozostawiając ją oślepioną samej sobie. Czas na Billa. W jego domu okazuje się, że ich córeczka dalej żyje i ma się dobrze. Beatrix po długiej rozmowie z Billem zabija go używając starożytnej techniki Pięciu Pięści.

„Cast away – poza światem” – reż. Robert Zemeckis

Właściciel dobrze prosperującej filmy pocztowej leci w interesach za ocean. Samolot jednak ulega wypadkowi, z którego tylko on jedyny uchdzi z życiem. Uratowany ląduje na wyspie, a ta, jak się okazuje, jest całkowicie bezludna. Hanks zaczyna życie jako Cruzoe w uwspółcześnionej wersji. A to okazuje się niezwykle trudne. O wszystko trzeba zadbać samemu, napicie się wody z kokosa okazuje się prawie że niemożliwe, nie mówiąc już o zdobyciu pożywienia. Dodatkowo jego mały problem z zębem narasta. Problem postanawiać rozwiązać za pomocą łyżwy. Mijają cztery lata, podczas których Hanks nauczył się samodzielnie żyć, bez pomocy nikogo, całkowicie odcięty od świata i jego wygód. Postanawia, że nie chce tu umrzeć, buduje więc tratwę, czeka na przypływ i wyrusza na bezkresny ocean. Przed śmiercią głodową ratuje go przepływający statek. W cywilizowanym świecie okazuje się, że jego narzeczona ułożyła już sobie życie z innym mężczyzną, a on sam nie potrafi się tu odnaleźć.

„Jurassic Park” – reż. Steven Spielberg

Na jednej z wysp u wybrzeży Kostaryki pewien ekscentryk otwiera specyficzny ogród zoologiczny. Jego atrakcją nie są normalne zwierzęta, a dinozaury odtworzone z DNA w krwi, umieszczonej w prehistorycznym komarze. Tuż przed wielkim otwarciem właściciel zaprasza kilku znawców, by ocenili park i wystawili mu jak najlepsze rekomendacje. Pierwszego dnia wycieczki przez zbieg okoliczności przytrafia się wypadek – dinozaury wydostają się na wolność, także te mięsożerne, potężne jak Tyranosaurus rex. Zaczynają ginąć ludzie. Miła wycieczka zamienia się w koszmar, z którego nie ma ucieczki, ponieważ są na wyspie. Organizowana mozolnie akcja ratunkowa nie zdąży uratować uwięzionych w róznych miejscach parku ludzi, a dinozaury są zbyt potężne, by je z powrotem ujarzmić. Jednak udaje, ale park zostaje pozostawiony samemu sobie. Ocaleni wracają do domu, myśląc, czy natura pogodzi swoją historię z współczesnością. Wiadomo, że to nie koniec parku.