Wpisy z kategorii 'Seriale'

Chory umysłowo

Chory umysłowo Charles miał ksywkę Haywire. Został skazany na 60 lat odsiadki w Fox River z możliwość wcześniejszego wyjścia. Był jednak umieszczony w oddziale psychiatrycznym. Pewnej nocy zastrzelił swoich rodziców. Jego ojciec był alkoholikiem i bił Patoshika. Kiedy Sucre nie chciał współpracować z Michaelem, do celi Scofieldowi przydzielono właśnie Charlesa. Brat Lincolna nie mógł wykonywać planu ucieczki, ponieważ Haywire cierpiał na schizofrenię i przez to wcale nie spał. Patoshik bardzo dokładnie oglądał tatuaże Michaela. Wiedział, że jest to jakaś droga. Kiedy Scofield miał poparzone plecy i nie mógł sobie przypomnieć co było na nich narysowane, udał się do oddziału psychiatrycznego. Poprosił Charlesa, aby przypomniał sobie jakie znaki tam były. Haywire dokładnie naszkicował brakującą część tatuażu. Więźniowie uciekali z Fox River właśnie przez oddział, w którym był Patoshik. Chłopak zagroził, że jeśli nie wezmą go ze sobą to włączy alarm. Charles został złapany przez Bellica. Nie chciał wracać do więzienia, więc popełnił samobójstwo skacząc z wieży.

Miłość w serialu

Miłość w serialu Sara jest lekarką w więzieniu Fox River w Illinois. Jej matka nie żyje, a ojciec jest gubernatorem. Przed dwoma laty Tancredi uczęszczała na odwyk i terapię. Była bowiem narkomanką. Postanowiła skończyć z prochami, ponieważ naćpana była świadkiem tragicznego wypadku. Na ulicy leżał potrącony człowiek, a ona nie umiała mu pomóc, mimo że była lekarzem. Pracę w zakładzie karnym załatwił jej strażnik więzienny – Brad Bellic. Zakochała się w Michaelu. Wiedziała, że jest on innym więźniem niż wszyscy. To Scofield uratował Sarę przed napalonymi więźniami, kiedy w Fox River wybuchło powstanie. To dzięki niej Scofield i Burrows z innymi więźniami uciekli z Fox River. Sara wiedziała, że Lincoln jest niewinny, dlatego postanowiła pomóc. Zostawił otwarte drzwi w Sali medycznej. Tamtędy uciekli zbiegowie. Firma zaczęła ścigać Sarę. Zabili jej ojca i to samo chcieli zrobić Tancredi. Miała ona bowiem od taty klucz do szafki w jednym z klubów, w której była płyta z nagraniem rozmowy wiceprezydent Caroline Reynolds z bratem Terrensem Stedmanem.

Theodore Bagwell

Theodore Bagwell Theodore Bagwell ma ksywę T-Bag. To najniebezpieczniejszych spośród ośmiu zbiegów. Jest nieobliczalny i zdolny do najokrutniejszego czynu. Został skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Przyczyną tak wysokiej kary było sześć aktów pedofilii, gwałty oraz dwa zabójstwa. W Fox River miał władzę. Wybierał sobie osoby i stawał się ich królem. Tak samo chciał postąpić z Michaelem. Scofield jednak nie dał się. Na początku sprawiał problemy w ucieczce. Zabrał Michaelowi śrubę, która była potrzebna do odkręcenia ubikacji w celi. Jak się jednak dowiedział o ucieczce starał się pomagać Scofieldowi. Bracia i inni więźniowie, którzy wiedzieli o ucieczce nie chcieli współpracować z T-Bagiem. Bagwell jednak szantażował drużynę, że powie o dziurze w celi Michaela strażnikom. T-Bag po ucieczce stał się właścicielem pięciu milionów, które ukrył Westmoreland. Postanowił wrócić do kobietą, którą kocha. Jednak okazuje się, że to przez nią Bagwell wylądował w Fox River. Odtwórcą roli Theodora jest Robert Knepper.

Pani Frał

Pani Frał Pani Frał jest wychowawczynią klasy, do której uczęszczają główni bohaterowie. Niektóre zajęcia prowadzi także siostra zakonna, która wygląda i zachowuje się dokładnie tak, jak główna nauczycielka, a jedyne co je odróżnia, to strój (siostra odziana jest w habit, natomiast pani Frał zakłada czarną, niemodną sukienkę). Wychowawczyni słynie ze swej surowości i tego, że bardzo łatwo wyprowadzić ją z równowagi. Niegrzecznych uczniów nazywa między innymi „degeneruchami” oraz „mondziolami”. Często używa zwrotów z biblii, takich jak wykrzykiwane w momentach wpadania w furię słowa „Apokalipsa!”, „Armageddon!”, czy „Na rany Chrystusa!”. Jest głęboko religijna i zdewociała. Mimo słusznego wieku wciąż jest dziewicą, w czym upatruje się głównego powodu jej frustracji, wyładowywanych na uczniach. Lubi dzieci grzeczne, miłe, uczynne i mądre, takie jak Zajkowski czy Andżelika, nie znosi natomiast czwórki głównych bohaterów, czyli Czesia, Anusiaka, Maślany i Konieczki, których uważa za obiboków i jednostki zdegenerowane.

Pułkownik i Marcel

Pułkownik i Marcel Pułkownik i Marcel to półumarłe zombiaki mieszkające na cmentarzu wraz z Czesiem i Misiem Przekliniakiem. Gdy do szkoły wzywani są rodzice uczniów, Marcel i Pułkownik przebierają się, i reprezentują rodzicieli Czesia. Obydwaj mają słabość do napojów wyskokowych. Pułkownik to były żołnierz Armii Krajowej, odznaczony wieloma orderami i mający na swym koncie pokonanie Rosjan podczas wojen. Z rozrzewnieniem wspomina wojny z „kacapami” (Rosjanami) i pragnie wskrzesić w Czesiu patriotyczną miłość do ojczyzny, co zresztą mu się udaje. Marcel jest mężem Higienistki. Nie był zbyt szczęśliwy w tym związku, dlatego popełnił samobójstwo. Paradoksalnie jednak wścieka się, gdy widzi, że higienistka kokietuje i podrywa innych mężczyzn. Irytuje go także fakt, że żona przynosi na jego grób jakieś zbędne „chabazie”, czyli kwiaty, zamiast zastanowić się i podarować mu alkohol. Marcel kocha Czesia, nazywanego Czesiulkiem, prawdziwie ojcowską miłością, i wraz z Pułkownikiem stara się pomagać jemu oraz jego przyjaciołom.